Usługi dla firm wykonawczych i geodezyjnych

doradztwo dla firm wykonawczych i geodezyjnychAby najlepiej przedstawić, co możemy zaoferować firmom wykonawczym i geodezyjnym, poniżej przytoczymy fragment artykułu pt. „Model 3D łączy branże”, gdzie m.in. zostały zaprezentowane korzyści płynące z wykorzystania modelu 3D w trakcie budowy. Autorami artykułu są Adam Wieczorek (BBKS-Projekt Sp. z o.o.) oraz Dariusz Fryc (GEODIMEX S.A.).

„Możliwości, jakie daje geodezyjnej obsłudze kompletny model 3D realizowanej inwestycji, są nie do przecenienia. Już w pierwszych dniach pracy jesteśmy w stanie dostarczyć generalnemu wykonawcy wiarygodny bilans robót ziemnych oraz dokładne przedmiary wszystkich materiałów budowlanych. Na każdym etapie prac możemy „od ręki” podać szczegółowe informacje o stanie ich zaawansowania, przeprowadzać analizy dokładności wykonania czy symulacje zmian w harmonogramie prac. Drugą, równie istotną płaszczyzną wykorzystania modeli 3D są prace terenowe. Dzięki integracji środowiska Bentley z oprogramowaniem stosowanym w odbiornikach GPS oraz tachimetrach do historii przechodzą tradycyjne metody przygotowywania danych geodezyjnych. Każda warstwa, począwszy od korony robót ziemnych, a skończywszy na betonie nawierzchniowym, realizowana jest właśnie z modelu przygotowanych w fazie projektowania. Automatyzacja pewnych zadań pozwala zaoszczędzić czas i daje większe możliwości zespołom terenowych – teraz bez udziału biura projektowego mogą przeprowadzać analizy i pomiary kontrolne na całym obszarze inwestycji.”

Zachęcamy do przeczytania całego artykułu w dodatku do miesięcznika GEODETA

Dla naszych Klientów z tradycyjnej dokumentacji stworzymy bogaty w informacje model 3D. Taki model przyspiesza prace wykonawcze oraz pozwala na zidentyfikowanie ewentualnych błędów projektowych na wczesnym etapie, kiedy jeszcze nie generują kosztów i nie zagrażają dochowaniu terminów.